Anna Konstantinova
Director of Public Relations
[email protected]
+38 044 391 55 77

НК «Верес» залучив 50 млн грн шляхом першого народного IPO

Concorde Capital повідомляє про залучення футбольним клубом «Верес» 50 млн грн у рамках IPO на фондовій біржі ПФТС

30 вересня 2021 року Народний футбольний клуб «Верес» (Рівне) закрив продаж своїх акцій на біржі ПФТС, залучивши 50 млн грн для свого подальшого розвитку. Про це повідомив фінансовий радник випуску паперів компанія Concorde Capital (Київ).

Всього 12 квітня поточного року у вільний обіг надійшли 500 000 простих іменних акцій, номінальна вартість кожної становила 100 грн.

Іван Надєїн розповів, що це важливий день для українського спорту: «Ми зробили історичну подію – перше народне IPО, коли кожний вболівальник зміг приєднатися до клубу та стати його акціонером.  Подальший шлях – формування наглядової ради з-поміж акціонерів, які будуть впливати на ухвалення рішень щодо управління «Вересом». Ми уже увійшли в історію України як футбольний клуб з рекордною кількістю власників – їх у нас 360. Тепер акції клубу можна придбати лише на вторинному ринку, а їх вартість може зростати в залежності від спортивних досягнень команди».

Генеральний директор Concorde Capital Ігор Мазепа зауважив, що перше народне IPO має величезне значення не лише для НК «Верес» та Concorde Capital, а, в цілому, для відродження фондового ринку України: «Завдяки цьому розміщенню ми протестували слабкі місця в чинній системі та вже підготували свої пропозиції для НКЦПФР щодо спрощення процесу купівлі паперів. В ідеалі ми хочемо, щоб будь-яку акцію можна було купити у два кліки не виходячи з дому. Ми бачимо величезний потенціал залучення коштів саме від локальних приватних інвесторів».   

 Довідка:

«Верес» (Рівне) – український футбольний клуб, учасник змагань Української прем’єр-ліги (1-ше місце в турнірній таблиці Першої ліги за підсумками сезону 2020/21, підвищення у класі). Клуб засновано у 1957 році. Учасник вищої ліги України в сезонах 1992/93 — 1994/95, 2017/18. Півфіналіст Кубка України 1993/94.

Concorde Capital - провідна українська інвестиційна компанія, заснована у 2004 році. Надає повний спектр міжнародних брокерських та інвестиційних послуг, а також займається прямими інвестиціями такі сфери, як медицина, ринок будматеріалів, нерухомість, енергетика, видобуток корисних копалин і IT. Використовуючи різні фінансові інструмент та інноваційний підхід до угод, Concorde залучив понад 4 млрд доларів для українських компаній у сфері металургії, автомобілебудування, нерухомості, а також хімічному, нафтогазовому, сільськогосподарському та фармацевтичному секторі.