Concorde Capital визначив стартову ціну на ПрАТ «Президент-Готель»

ТОВ «Конкорд-Консалтинг», що входить до групи компаній Concorde Capital, визначило стартову ціну об’єкта великої приватизації — 100% акцій ПрАТ «Президент-Готель» — на рівні 390 млн гривень. 
 
Оцінка ПрАТ «Президент-Готель» проводилася з урахуванням незалежної оцінки активу, його юридичного, податкового та фінансового аналізу, а також аналізу технічного стану готелю. Партнерами Concorde Capital в цьому процесі виступали Бюро Маркуса, Creston GCG, BDO Consulting, Redcliffe Partners та Cushman&Wakefield.
 
Вказана ціна ґрунтується на найкращих практиках оцінки, виходячи з ринкової ситуації та стану активу. Вона в повній мірі враховує визначені в ході всебічного аналізу ризики, пов’язані з придбанням готелю. Під час визначення стартової ціни враховувалися очікувані доходи, які новий власник гарантовано отримає у разі придбання активу, зокрема надходження від договору оренди готельного комплексу. При цьому, в Concorde Capital очікують, що в ході аукціону ціна активу може суттєво зрости завдяки конкуренції учасників торгів.
 
Враховуючи історичні та прогнозні фінансові показники  ПрАТ “Президент-Готель” та вартість державних запозичень України, в Concorde Capital вважають, що навіть продаж за стартовою ціною принесе значно більшу вигоду для державного бюджету, аніж доходи держави як власника компанії (у вигляді річних дивідендів). Окрім того, готель потребує значних інвестицій для модернізації основних засобів, які неможливо здійснити, залишивши його у державній власності. Тому в Concorde Capital рекомендують шукати найближче вікно можливостей для проведення конкурсу з приватизації ПрАТ “Президент-Готель”.
 
«Нема потреби утримувати «Президент-Готель» у держвласності, це не стратегічний об'єкт. Сьогодні готель перебуває в стані, який потребує суттєвих інвестицій. А в найближчому майбутньому він може зайняти вагоме місце на готельній мапі Києва саме завдяки залученню необхідних інвестиції через приватизацію. І на всіх етапах —  від ремонту до подальшого операційного управління — це дозволить забезпечити роботою сотні спеціалістів», — зазначив генеральний директор Concorde Capital Ігор Мазепа.   
 
Згідно із Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна», стартову ціну об'єкта великої приватизації визначає залучений інвестиційний радник