Головна сторінка
/
Новини
/

Компанія «Сонячне ремесло» залучила іноземного інвестора та розширює видобуток бурштину в Рівненській області

Компанія «Сонячне ремесло» залучила іноземного інвестора та розширює видобуток бурштину в Рівненській області

8 February 2024

Компанія «Сонячне ремесло» Ігоря Мазепи та його партнерів розширяє свою діяльність та починає роботу на Томашгородському родовищі у Рівненської області. Площа родовища – 457,7 гектара, прогнозовані запаси – 191 тонн бурштину.

Ігор Мазепа разом з партнерами восени минулого року поглинули іншу компанію – «Санкамян», яка до цього 6 років проходила дозвільні процедури та отримала ліцензію на видобування бурштину.

Для розширення своєї діяльності «Сонячне ремесло» залучило китайського інвестора Ванг Чжикая, який є одним з основних операторів китайського ринку бурштину, а саме ця країна є головним світовим споживачем цього мінералу.

«Я особисто вважаю справжньою перемогою те, що підприємець з іншого кінця світу довірився нам та готовий розділити з нами усі виклики та ризики цього непростого періоду» – підкреслив Ігор Мазепа.

Компанія планує почати безпосередній видобуток вже навесні цього року. З остаточним стартом проєкт створить біля 100 нових робочих місць, а прогнозовані обсяги видобутку складуть біля 20 тонн на рік.

За словами інвестбанкіра, місцеві громади відчутно виграють від реалізації цього бізнес кейсу. Так, після видобування бурштину буде відбуватися рекультивація землі і засадження її молодим лісом. Крім того, значно збільшаться надходження до бюджету:

«Лише податки на користування надрами складатимуть близько 1000 грн за кожен кг бурштину, 30% з яких відійдуть місцевій громаді».

«Припускаю, що ми дуже дратуємо чорних копачів, яким своєю діяльністю ми ламаємо звичну для них бізнес-модель. Але впевнений, що усі учасники ринку зацікавлені в білій історії» – підсумував Ігор Мазепа.

Останні новини

14

03/2024

Фінські благодійні організації передали Dobrobut Foundation шість сучасних автівок швидкої для порятунку українців

Фінська благодійна організація Pro patria Suomi-Ukraina Ry за підтримки Lions Club, а також Товариства українців...

News

23

01/2024

Апеляційний суд Києва частково задовільнив позов адвокатів Ігоря Мазепи

News

19

01/2024

Затримання Ігоря Мазепи пов’язане з його позицією на захист бізнесу в України

Затримання засновника однієї з найбільших інвестиційних компаній в Україні Concorde Capital Ігоря Мазепи пов’язане з...