Головна сторінка
/
Новини
/

«Сонячне ремесло» видобуло унікальний український бурштин вагою 5,3 кг

«Сонячне ремесло» видобуло унікальний український бурштин вагою 5,3 кг

30 November 2023

Компанія ТОВ «Центр «Сонячне ремесло» (AmbertradeTM) в грудні 2021 року видобула найбільший в історії незалежної України бурштин вагою 5,3 кг на родовищі Володимирець-Східний.

Це унікальна знахідка не тільки для України, але й для усього світу. Адже такі екземпляри є дуже рідкісними.

«Зразки бурштину масою понад 1 000 кг рідкісні природні утворення. Найбільший зразок бурштину вагою 9,7 кг знаходиться в Музеї природознавства в Берліні («Museum of Naturkunde»). Зразки масою понад 5 кг – надзвичайно рідкісні, за офіційними даними у світі лише кілька зразків такої ваги знаходяться в музеях та приватних колекціях», – розповів генеральний директор ТОВ «Центр «Сонячне Ремесло» Юрій Благодир.

Унікальну знахідку досліджено експертами Державного гемологічного центру України, які підтвердили його унікальність. За результатами досліджень встановлено, що цей зразок є бурштином – сукцинітом.

«Сукциніт – природна викопна смола, яка утворилася в еоценовий період (42–38 млн років тому) на європейському континенті, вона містить від 3 до 8 % бурштинової кислоти (C4H6O4) і має характерний інфрачервоний спектр. Регіон поширення – Балтійсько-Дніпровська бурштиноносна субпровінція, яка охоплює територію практично всю Польщу, Калінінградську область РФ, Литву, Латвію, південь та південний захід Білорусі і більшу частину Правобережної України», – розповіла Керівник відділу експертизи дорогоцінного каміння Державного гемологічного центру України, кандидат геологічних наук, експерт Міжнародної асоціації бурштинників Олена Беліченко.

Зразок буде презентовано світовій спільноті на міжнародних виставках та в каталогах.

«Ми розуміємо унікальність знахідки та хочемо, щоб усі поціновувачи побачили цей зразок. Впевнений, що за нього будуть змагатися колекціонери зі всього світу», – наголосив генеральний директор компанії Concorde Capital Ігор Мазепа, що є інвестором «Сонячного ремесла».

 

Довідка про компанії

«Центр «Сонячне ремесло» – приватне підприємство в Україні, яке здійснює видобуток та переробку бурштину-сирцю на родовищі «Володимирець-Східний». Компанія отримала спеціальний дозвіл на користування надрами з метою видобутку бурштину загальною  площею понад 83 га до 2029 року. Компанія реалізує бурштин-сирець, а також продукцію з нього під торгівельною маркою AmbertradeTM.

Concorde Capital– провідна українська інвестиційна компанія, заснована у 2004 році. Надає повний спектр міжнародних брокерських та інвестиційних послуг. Використовуючи різні фінансові інструменти, компанія залучила понад 4 млрд доларів США для українських компаній у сфері металургії, автомобілебудування, нерухомості, а також хімічному, нафтогазовому, сільськогосподарському та фармацевтичному секторі. Генеральний директор та засновник компанії – Ігор Мазепа.

Останні новини

14

03/2024

Фінські благодійні організації передали Dobrobut Foundation шість сучасних автівок швидкої для порятунку українців

Фінська благодійна організація Pro patria Suomi-Ukraina Ry за підтримки Lions Club, а також Товариства українців...

8

02/2024

Компанія «Сонячне ремесло» залучила іноземного інвестора та розширює видобуток бурштину в Рівненській області

Компанія «Сонячне ремесло» Ігоря Мазепи та його партнерів розширяє свою діяльність та починає роботу на...

News

23

01/2024

Апеляційний суд Києва частково задовільнив позов адвокатів Ігоря Мазепи